Сайт міста Рогатина
  Головна     Оголошення     Статті     Фотографії     Довідник     Реклама     Контакти    
Гість [Вхід] [Реєстрація
   
   
 
Краєзнавство
Цікаві статті
Персоналії
Пам'ятки архітектури Рогатина
Сільський зелений туризм

Погода
Коротка інформація про А. Терлецького

Продовжуючи працю з реферування різноманітних друкованих та електроних джерел щодо збирання матеріалів для довідника відомих персоналій, життєвий шлях яких пов’язаний із Рогатинщиною (див., наприклад, нашу коротку інформацію про Ф. Конара та М. Левицького – http://rogatyn.info/?m0prm=40&m1prm=98&showItem=105), звернемо увагу на таку особу як Антон Терлецький (рік народження та смерті нам не відомий).

Дата публікації: 14.04.2014 | Кількість переглядів: 2313 | Детальніше...
Коротко про Ф. Конара та М. Левицького

Формування найбільш повного з можливих (відповідно до наших знань і сил) зібрань відомих персоналій, вихідців з Рогатинщини, чи тих, чия доля була пов’язана з Рогатинщиною, на наш погляд є одним із важливих завдань на сьогодні для краєзнавців та дослідників історії нашого краю.

Корисним для цієї праці є, зокрема, реферування друкованих джерел виданих як в Україні так і силами української діаспори, а також іноземних періодичних та книжкових видань.

У цікавій книжці В. Вериги «Галицька Соціялістична Совєтська Республіка, 1920р.», що надрукована в 1986р., ми, наприклад, знайшли інформацію про таких відомих вихідців з Рогатинщини:

Дата публікації: 23.07.2013 | Кількість переглядів: 2730 | Детальніше...
Роман Грицай (1887 - 1968) - біографія

Роман Грицай – архітектор та інженер, життя та творчість якого протягом тривалого часу були пов'язані з Рогатином. У наше місто Грицай приїхав у 1922 р. Викладав малювання у Рогатинській гімназії. Відбудовував Рогатин, що сильно постраждав внаслідок військових дій у роки Першої світової війни. Тривалий час працював інженером-будівельником при магістраті. За його проектами у Рогатині збудовано будинок Повітового Союзу Кооператив (тепер райспоживспілка), будинок теперішньої ЗОШ № 1, будинок «MAGISTRAT», в якому знаходиться центральна районна бібліотека, в селі Черче було побудовано Народний дім (1924), купальню та каплицю в черченському санаторії. Грицай також був проектантом церков в Бабухові, Войнилові, Кліщівні, Мельні, Світанку, Серниках Горішніх, Стратині, Фразі (села Рогатинського району), у Тернополі та Підвисокому. У Відні відновив храм Св. Варвари, закінчував будову монастиря сестер Василіанок в Івано-Франківську.

Дата публікації: 28.08.2012 | Кількість переглядів: 3439 | Детальніше...
Юліан Панькевич (1863 – 1934) - біографія

Юліан Панькевич – відомий живописець і графік. Народився майбутній художник в с. Устя Зелене, тепер Монастириського району Тернопільської області, у родині церковного маляра. Через деякий час родина переїхала до с. Васючин Рогатинського району, а згодом в Рогатин, де батько Яків у 1868 – 1870 рр. розписував церкву Різдва Пресвятої Богородиці. Юліан вирішив стати професійним малярем, тому у 1885 р. вступив до Краківської Академії Мистецтв, де здобув мистецьку освіту.

Дата публікації: 28.08.2012 | Кількість переглядів: 3580 | Детальніше...
Микола Угрин-Безгрішний (1883 – 1960) - біографія

Микола Угрин-Безгрішний народився у селі Куп'ятичі Перемиського повіту в селянській родині. Освіту здобував в гімназіях Перемишля, Сянока і Тернополя, на філософських факультетах Львівського та Чернівецького університетів.

У 1903 р., навчаючись у п'ятому класі Перемиської гімназії, Угрин надрукував у Львівському "Літературно-науковому віснику" декілька нарисів під спільною назвою "З життя гімназистів". Тоді ж вийшла збірочка віршів "Перші проби", підписана псевдонімом Тарас Вірний, та драматична картина з життя гімназистів "Красний примір направив" під іменем Микола Чорнило.

Дата публікації: 28.08.2012 | Кількість переглядів: 3360 | Детальніше...
Володимир Баляс (1906 – 1980) - біографія

З Рогатинщиною пов'язана творчість видатного художника Володимира Баляса, спадщина якого повернулася з США. Володимир Баляс народився в Рогатині. Навчався у Рогатинській гімназії, яку закінчив у 1927 р., згодом у Львівському політехнічному інституті, а з 1932 р. – у Варшавській академії мистецтв.

Дата публікації: 28.08.2012 | Кількість переглядів: 3320 | Детальніше...
Чи знайшов «Шувар» золото ОУН у Рогатинському лісі?

Територія Рогатинщини в сучасних межах із другої половини 40-х років XX ст. мала надзвичайно важливе значення у повстанській боротьбі.

Як розповів на допиті 5 лютого 1949р. керівник Рогатинського окружного проводу ОУН З. Благий «Шпак», ще починаючи з 1945 року, члени Центрального Проводу ОУН Р. Шухевич «Т. Чупринка» та Р. Кравчук «Петро» переховувалися на території Рогатинського особливого округу ОУН, куди до них сходились організаційні зв'язки.

Наприклад, пункт зв'язку Центрального проводу ОУН, яким керував «Роса», знаходився в с. Підбужжя (?) та Любша в Рогатинському р-ну до січня 1946 року...

Дата публікації: 07.03.2011 | Кількість переглядів: 6359 | Детальніше...
Володимир Пізь - Шлях до волі
Спогади випускника Рогатинського педагогічного училища В.М.Пізя вносять в історію боротьби за незалежність України згадку про молодіжну підпільну організацію в Рогатині, про нелегку долю її учасників.
Дата публікації: 19.01.2011 | Кількість переглядів: 8290 | Детальніше...
Парох Липиці Горішньої о. Іван Мащак: Талєрґоф та деякі інші факти про його життя і служіння

Через наявність «білих плям» у нашій колективній пам’яті, багато осіб, які відігравали у свій час важливу роль у суспільному житті Рогатинщини, на сьогодні практично забуті. Однак, не залежно від їх політичних чи інших поглядів, вони заслуговують на пам’ять, а їх життєвий шлях – на детальне вивчення. Лише у такий спосіб, на нашу думку, ми можемо сформувати цілісну, складну, а не «чорно-білу» картину нашого минулого.

Саме до таких осіб належить о. І. Мащак, довголітній греко-католицький парох Липиці Горішньої (5.02.1860р. – 04.05.1940р.), досить відома свого часу особа у Рогатинському повіті.

Маємо нагоду згадати його, з огляду на те, що 5 лютого минають роковини з дня його народження...

Дата публікації: 19.01.2011 | Кількість переглядів: 4148 | Детальніше...
[ 1 ]
 
   
 
© 2007-2020 Інформаційний портал міста Рогатина